EMSALSİZ                        

Yirmi birinci yüzyıl çoktan bitmiş yirmi ikinci yüzyıl ortalarında dünya artık eski dünya değildi. İnsanoğlunun onu katledercesine acımasız yaşantısının verdiği zarara daha fazla dayanamayan doğa intikamını korkunç şekilde almıştı. Dünya üzerinde var olan tüm kararları yok etmiş geriye sadece orta sularında yer alan devasa tek bir karayı bırakmıştı. Adeta insanoğluna verdiği son şans gibiydi. Yok olmamaya direnen, tüm gücünü yalnızlığından alan göz alıcı güzelliğiyle Emsalsiz’i bırakmıştı.

Mart ayının sonlarıydı. Serin hava Emsalsiz’de hâlâ hükmünü sürerken, İnsanın içini ısıtan güneş havaya inat parlıyodu. Işığıyla göz kamaştıran suyun, maviliğiyle karışmış gökyüzünün ipeksi dansı,insanı büyülüyordu.

Kıpkırmızı tüyleri, ihtişamlı kanatları ve nota gibi ötüşüyle bir anka ,ipeksi maviliği kırmızıya boyarcasına aniden havada belirdi. Gözlerini kısıp Emsalsiz’e doğru süzülmeye başladı. Karaya iyiden iyiye yaklaşırken, ürkütücü bir kükreme duyuldu. Ses yaklaştıkça ne olduğu ortaya çıktı. Gece mavisi renginde bir ejderha adeta ankayla yarışa girmiş gibi peşi sıra süzülüyordu. Ejderhanın kükremesi ve ankanın ötüşü Emsalsiz’e yaklaştıkça artarak devam etti. Dağların tepelerine yaklaşınca beyaz bir panter karadan yarışa dahil oldu. Anka artık kendiliğinden başlamış yarışın kazananı olmak için olabildiğince hızla ilerlerken, çılgın bir kurt uluması duyuldu. Siyah bir dağın tepesinde belirdi. Yarışa en son O dahil oldu. Anka ve kurt çığlık atar gibi sesleriyle her yanı inletirken yarışı kazanmak için dağın eteklerinden aşağı doğru diğerlerini arkada bırakıp, daha hızlı inmeye başladılar. Sonunda dağın eteklerinden aşağı ulaştıklarında yarışın biteceğini düşünmeye başlamışlardı ki, tiz bir çığlık onları durdurdu . Bu defa dördü birden sesin geldiği yöne ilerlediler. Karşılarında, siyah kayaların ardında duran bir kadın silüeti belirdi. Kadın onlara patron kendisiymiş gidip bakıp pelerinini ardında savurarak gözden kayboldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz