14 BÖLÜM

 

KÖTÜ SÜRPRİZ

 

Konser alanında bir anda her şey karışmıştı. Sahnenin her yanını üç takımın avcıları aykırılarıyla doldurmuş alanı baştan aşağı süzüyorlardı. Konser alanının her köşesinde oyunbozanlar, ezberbozanlar iç içe karışmış alanda, kargaşa yaşıyor, müzik çoktan susmuş, tam bir savaş alanına dönüşmüştü mekan. Havada uçuşan bardaklar, bozanların birbirine fırlattıkları sandalyeler, masalar, kırılıp parçalanmış savrulmuş hâlde yerlere saçılmıştı.

Nihayet avcıların sahnede olduğunu gören bozanlar, biraz geç de olsa durumu farkedebilmişti.

Dora’nın Onur’u çağırmakta kullandığı yöntemle, avcılar Emsalsiz’in Kalbi’nden Safir Şehir’e gelmişlerdi. Aykırıları yorgun düştüğünden, sahnede birkaç dakika boyunca öylece kaldılar.

Bu sırada Seçkin aykırısından inip, onları geç fark eden bozanlara delici bakışlar fırlatırken, onlar çoktan suspus olmuştu.

Gergin ve korku dolu sessizliğin içindeki bozanlar, merakla avcılardan gelecek emiri beklerken Seçkin’den sonra diğer avcılarda aykırılarından indi.

“Nerede? Hani nerede o iki lider bozuntusu?” diye tısladı Seçkin.

Dora ve diğerleri daha konser alanına girerken, onlara gözerini diken bozan Seçkin’in yanına geldi.

“Efendim onlar buraya gelir gelmez yöneticilere ve Takımlar Lideri Doruk Kuzey’e haber verdim! O”nun emriyle arandıkları için olabildiğince hızlı davrandım… Ama biraz önce gittiler!” dedi mahçup sesle ellerini ovuşturarak. “Takımlar Lideri nerede? Durumu kendim açıklamak ve tanışmak isterim! Bir Emsalsiz adayıyla tanışmak onurdur benim için!” dedi hevesle.

Doruk’a olan hayranlığını açıkça ortaya koyan ezberbozanın sözlerine sinirlenen Seçkin, kıskançlıkla, “Çekil önümden beceriksiz! Daha erken haber verseydin yakalamıştık onları!” diye ezberbozanı dirseğiyle itip kenara attı. Öfke ve hırs dolu bakışlarını her yana çevirip, oradan oraya döndü.

“Hadi peşlerinden gidip avlayalım!” dedi Korhan. Durumun rahatsız edici havası bir yana kendi takımına emir verir gibiydi.

“Aykırılar yorgun… Bir arayışa, avı ya da kovalamacaya dahil olamayacak kadar…” dedi Damla. Kendi ankasına bakıp, “En fazla yöneticiler tarafından geri dönmesi saklanabilecek kadar enerjisi kaldı. Diğer aykırılar ve senin aykırın da dahil,” dedi.

Seçkin hâlâ deli gibi etrafa bakarak, İKİ LİDER BOZUNTUSUNUN GİTMESİNE, DAHA FAZLA UZAKLAŞMASINA, SEYİRCİ KALMAYACAĞIM! ONLARIN PEŞİNDEN GİDİYORUZ!” diye bağırdı diğerlerine.

Korhan onu onaylar gibi kendi takımına döndü, “HADİİİ PEŞLERİNDEN GİDİYORUZ..!” diye bağırdı.

Gitmek için sahneden inmeye hazırlanan avcıların önüne Yaman geçip onları durdurdu.

“HEEYYY!!! SİZ İKİNİZ NE HALT ETTİĞİNİZİ SANIYORSUNUZ?” diye bağırdı. Seçkin’e gözerini dikti, “SEN SADECE KENDİ TAKIMINA LİDERSİN!” dedi. Korhan’a dönüp, “SEN DE LİDER DEĞİLSİN! BENİM GİBİ SADECE BİR AVCISIN… LİDER DEĞİLİZ..!” diye bağırdı. Diğerlerine öfkeyle, “Beni dinleyin! Buraya Takımlar Liderleri’nin emriyle geldik! Emirde onları burada bulmamız halinde, asla zarar vermeden götürmeniz söylendi… İkisi de burada yok! Peşlerinden gitmek ya da zarar vermek kesinlikle yasak! Avlanmak gibi bir çılgınlığıda unutun! Doruk Kuzey açıkça dile getirdi, kimsenin onun sözünün üzerine söz söyleme ya da hareket etme ve karar verme şansı yok..! Bu yüzden, liderleri bulamadığımıza göre, buradan geldiğimiz gibi gidiyoruz!” diyerek tartışmaya yer vermez tavırla anlattı.

Seçkin bunu kabul etmek istemesede, sözünün dinlenmeyeceğininde farkında olarak, “Bana bakın, bozanlarımı yollarsınız, ne halt ederseniz edin, bulun o iki av kaçkınını!” diye tısladı yanındaki ezberbozana.

Yaman itiraz için araya girecekken, ezberbozan, “Ben sadece yöneticiler ve Takımlar Lideri’nden emir alırım ve böyle bir durumda ne olacağına yine onlar karar verir!” dedi yere bakarak.

“Seçkin hadi artık, Doruk bu yaptığını duyarsa liderliğin bile tehlikeye girer!” diye uyardı Yaman.

“Benim liderliğimi almaya kimsenin gücü yetmez!” diye tısladı.

Yaman tüm avcılar’a bağırdı. “HADİ!!! AYKIRILARA!”

O anda konser sahnesinde çılgınca elektrik mavisi ışıklar patlayarak, takımlar geldiği gibi oradan ayrıldı. Bozanlarda kavgaya hiç ara vermemiş gibi, kavgaya kaldıkları yerden devam etti.

Seçkin’in tiksinerek baktığı ezberbozan, sahnede tek kalınca, hemen sahnenin uzağında duran oyunbozanı çağırdı. “Doruk Kuzey… Aranan iki lideri asla zarar görmeden bulup, nerede olduklarını ona bildirin!” diye emir verdi gizemli sesle.

“Bir ekip kovalıyor efendim! Bulmaları an meselesi!”

“Güzel!”

Gecenin serin rüzgarında, peşlerine takılan bozanlarla Asil, Gölge, Ayşıl, Cengaver ve Cengaver’in sürükleyerek kaçırdığı ezberbozanla birlikte sallana sallana, çarpa çarpa boş bir arazide çılgınca bir kovalamacanın ortasındaydı. Peşlerindeki beş bozandan kurtulmaya çalışırken, kovalamaca Safir Şehir’de yankılanıyordu.

“Hey! Bozulma dostum! Seni almak zorundaydım… Yoksa onca riski boşuna almış olurduk!” dedi Cengaver sürüklediği bozana eğilip bakarak.

Ezberbozan sarsılarak ilerlemekten sesi çıkmıyordu.

Sağa sola çarpıp, yaprak gibi savrulan bozanın halini gören Ayşıl, ona acıyarak baktı. “Ahh!! Yazık..! Bayılmış sanki!” dedi.

“Onu açıyor olamazsın..! O yaşayan bir şey değil!” dedi Cengaver yüzünü buruşturarak.

“Ne olursa olsun… Ben merhametli biriyim!”

“Bana karşı hiç görmedim… Sadece Onur’a karşı kibarsın!” dedi İmalı.

“Kes sesini Cengaver..! Ve sıkı tutun! Düşeceksin!” diye azarladı. Onur’un anlamasına engel olmak için konuyu değiştirdi.

“Asla düşmem!”

Kovalamaca tozlu arazide rüzgarın uğultusu, bozanların kükremesine karışıp devam ediyordu.

Dora arkasına dönüp bozanları kontrol etti. “Onlardan bir şekilde kurtulmalıyız.”

Onur, onların kana susamış halelerinden endişelenip, “Bir plan lazım bize!” dedi bir şeyler düşünmeye çalışarak.

“İleride köprü var.. Oradan onları suya atıp, evlerin arasında izimizi kaybettirebiliriz.”

“İzlemesi kaybetme şansımız yüksek! Deneyelim!”

“O zaman önce yoralım ne dersin?”

“Güzel fikir!”

Dora Asil’le hızla öne geçerken, Onur’da Cengaver’le birlikte  ayrıldı. “Fazla sarsılabilirsin! Cengaver sıkı tutun!” diye uyardı Onur.

“Tamam dostum! Ben iyiyim!”

O anda Gölge güçlü bir ters takla attı. Oyunbozanlar ve ezberbozanlardan oluşan ekip anlık bir kafa karşılığı yaşadı.

Bozanlar Gölge ve Asil’in peşinde sağlı sollu ilerleyerek onların izini kaybetmemeye uğraştı. Aralarından bir ezberbozan Gölge’ye yetiştiğini sanarken, Gölge ezberbozanı boynundan yakaladığı gibi savurdu.

Asil biraz önde sağlı sollu ilerlemeye devam etti. Yanına ilk yaklaşan oyunbazanı iterek savurdu. Ters taklayla diğeri gibi yaklaşan ezberbozanı tozlu yola yuvarladı.

Ayşıl Asil’e tutunmakta zorlanırken Cengaver duruma çoktan adapte olmuş, artık tadını çıkarıyordu. Çuval gibi Gölge’nin üzerinde zıplıyor, kolundan tutuğu bozanı uçurtma gibi kullanmaya başlamıştı. Onu o kadar çok salladıki sonunda kendi midesi bulandı.

“Midem bulanıyor! Kusacağım sanırım,” dedi.

Peşlerindeki oyunbozanlardan biri tam Gölge’yi yakalamak üzereyken, Cengaver üzerine şelale gibi kusunca oyunbozan, üzerine kızgın yağ dökülmüş gibi haykırdı. Başından aşığı her yanı balçığa bulanmış gibi görünüyordu. Önünü görmek için gözlerini silmeye çalışırken dengesini kaydedip yuvarlandı.

Cengaver kahkaha attı.

“KUSARAK  GEBERTİRİM  SENİ..!  GERİZEKALI !” diye bağırdı zafer kazanmış komutan gibi. Sürüklediği ezberbozana bakıp, HEY ! SEN DE  İSTER MİSİN?” diye sırıttı.

Ayşıl tiksinerek, “İğrençsin Cengaver..! İğrençsin!”

“Biraz daha böyle sallanmaya devam edersem tekrar kusabilirim.”

“Kes şu iğrençliği!”

“Tamam… Tamam… Kızma bebeğim,” dedi gülerek.

Asil ve Gölge hızla köprüye ilerlerken oyunbozan ve ezberbozanlar tekrar biraraya toplanıp, peşlerinden geliyordu.

Bu defa da Asil ve Gölge karşılıklı manevra yaparak onların birbirlerine çarparak savrulmasını sağladı. İkiside o kadar hızlı ve tehlikeli ilerliyorduki Ayşıl ve Cengaver tutunmakta artık iyiden iyiye güçlük çekiyordu. Cengaver sürükleyerek götürdüğü bozanla birlikte, iki kat zorlanıyordu.

Sallamaktan ve çalkalanmaktan bıkmış olan Cengaver, “Dora! Seni tanıdığım güne lanet ettiğimi söylemiş miydim?” dedi inleyerek. Az önce ki keyfinden eser yoktu.

“Hissettiyorsun!” diye güldü.

Köprüye yaklaşırken Dora ve Onur daha da hazırlandılar.

Onur, ” Köprüde onları atlatırsak şansımız yükselir!” dedi.

“O hâlde daha güçlü manevra yapalım!”

HEY  HEY ! BİZ  DE  BURADAYIZ !” diye bağırdı Cengaver.

“SIKI TUTUNUN!!!” diye bağırdı Dora onu dinlenmeden.

Beyaz, oymalı taşlı köprüden rüzgar gibi geçerken onları yakalamaya hevesli iki bozanı hışımla tutup suya savurdu.

Arkadan Gölge’yi yakalamaya çalışan bozan, Gölge’nin pençe saldırısıyla savrulup suya atılması bir oldu.

İki aykırı hızla köprünün sonuna yaklaşırken onların tam arkasında takipte olan iki bozanı sürükleyerek suya atlamaya zorladılar. Bozanlar kurtulamayacaklarını anlayınca, şişeden fırlamış tıpa gibi öne doğru fırladılar. O anda Asil ve Gölge kaleye sert bir topuk hareketiyle gol atan futbolcu gibi onları tekmeleyerek suya attılar.

“TAM  İSABET ! HEY  DOSTUM  SU  SOĞUK  MU ?  BOZANLARA  BUZ  SU  İYİ  GELİR  DİYE  DUYMUŞTUM… HASTALIKLAR İÇİN  BİREBİR… HASTA OLMAK İÇİN YANİ ! AMA  SİZ  ZATEN  YAŞAMIYORSUNUZ.  BOŞ VERİN VE SOĞUĞUN TADINI  ÇIKARIN !” diye Cengaver sevinçle dalga geçti.

Suda öfkeyle çırpınan bozanlar haykırarak yenilgiyi kabul etti.

Rüzgar gibi köprüden çıkan iki aykırı, tek katlı, geniş bahçeli, büyük evlerin arasında kayboldu. Evlerin arasındaki dar yolda yavaşlayıp, adeta terkedilmiş gibi görünen, kimsenin olmadığı sokakta aykırılığından indiler.

Dora ve Onur, Cengaver ve Ayşıl’ın iyi olup olmadıklarını sordu.

“Harikayım dostum!” dedi Cengaver. “Müthiş bir maçtı!” diye dalga geçerken ezberbozanı işaret etti. Hâlâ bir kolundan tutuyordu. Patlamış balon gibi kaldırıp, “Bu işimize yarar mı artık emin değilim!!!” dedi.

Ayşıl acıyan gözlerle, “Yazık! Tartaklanmış sanki zavallı!”

Onur etrafı kontrol etti. “Buralarda saklanabileceğimiz bir yer olmalı!”

Dora Cengaver’e dönüp, “Buralarda boş bir ev bulabilir miyiz? Saklamamız lazım! Şu şey hâlâ işe yarar mı yaramaz mı öğrenelim,” dedi Cengaver’in elinde tutuğu bozanı işaret ederek.

“Ben de olmasam siz iki lider ne yapardınız bilmem!” dedi kendiyle övünerek.

Ayşıl yine tiksinerek, “Muhtemelen başlarına daha az bela gelirdi,” dedi.

“Sen kendine bak!”

“Hey hey hey! Şimdi kavganın sırası değil!” diye araya girdi Onur.

Ayşıl Onur’dan etkilediğini saklamaya çalışsa da iyice belli ederek, “Onur’un hatrı için susucağım!” dedi.

Cengaver sırıtarak tam laf sokacaktı ki Dora araya girdi. “Cengaver hadi artık! Bir fikrin var mı söyle!” dedi.

“Tabii ki var! Boş bir ev biliyorum ve evin çok yakınındayız!”

“Nerede? Söyle hadi!”

“Önce Ayşıl benden özür dilesin!”

“CENGAVER HEMEN EVİ GÖSTER!” diye bağırdı Dora hışımla.

Cengaver bozulup, “Bana bağırmayı huy edindin! Doruk bana hiç bağırmazdı,” dedi azarlanmış çocuk gibi gözlerini geri çevirip dudağını büzdü.

Onur etrafa dikkatlice bakarken, sudan çıkmış olan oyunbozanların tekrar toplanıp onlara doğru yaklaşımlarını duydu.

“Bozanlar! Geliyorlar! Her an burada olabilirler! Çabuk! Hemen bir yer bulalım,” dedi fısıltıyla.

Cengaver hemen arkasındaki evi gösterdi. “İşte bu ev! Çok yakın olduğumuzu söylemiştim size!”

Dora, onun evi geç söylemesine sinirlenerek bakınca Cengaver yine çocuk gibi yere baktı.

Terkedilmiş gibi duran evin kapısına doğru ilerlediler. Çitlerle çevrili bahçesinden içeri girip sessizce yürüdüler.

Bozanlar etrafta homurdanarak, “BULUN HADİ  ŞUNLARI ! ÇABUK  OLUN,” diye bağırıyorlardı.

Evin yan duvarlarından saklanarak ilerleyen Dora ve diğerleri, eve fark edilmeden girebilmek için sessiz ve yavaş adımlarla yürüdüler. Cengaver zaten ses çıkarmayacak kadar sarsılmış bozanı paspas gibi sürükleyerek en arkadan yürüyordu. Birkaç adımdan sonra evin kapısında durdular.

“İşte burası!” dedi Cengaver eve bakıp. “Burası bana iş için gelen ve asla kullanmadığı evi olan bir müşterime ait. Hadi girelim!” dedi kısık sesle.

“Güvenilir mi peki?” diye sordu Ayşıl şüpheci gözlerle.

“Şu an bunları düşünecek durumda değiliz,” dedi Dora kapıya yürüyüp.

Kapıyı açıp hızla içeri girdiler. Karanlık evin girişinde birbirlerine baktılar.

 

 

BÖLÜM 15

 

BEYAZ EV

 

İki katlı, geniş tavanlı evin girişinden üst katına çıktılar. Merdivenlerin karşısındaki beyaz kapıyı açıp içeri girdiler. Oldukça büyük odada fazla eşya yoktu. Küçük bir koltuk, birkaç sandalye ve masadan ibaretti tüm eşyalar.

Onur etrafı incelerken, “Arkadaşın eşya sevmiyor anlaşılan!” dedi.

“Evet! Burada kalmıyor. Burası çoğunlukla yılın altı ayından fazla boş kalıyor,” dedi Cengaver. O da etrafa bakıyordu.

Geniş pencereden içeri ayın ışığının vurmasıyla aydınlanan odanın lambasını yakmaya giden Ayşıl’ı gören Dora hemen, “DUR !!! SAKIN YAPMA!” diye uyardı.

“Neden?” diye sordu şaşkın gözlerle.

Cengaver bu defa haklı bir çıkışla, “Neden mi? Sen delirdin mi ! Yerimizi belli etmeye mi çalışıyorsun? Ayşıl yerimizi belli etmenin daha kolay ve etkili yolları var! Pencereden çıkıp bağırmak gibi…” diye azarladı.

“Boş bulundum! Afedersiniz!” dedi utanarak.

“Önemli değil! Hadi işimize bakalım,” dedi Onur. Cengaver’in elinde sürüklenen ezberbozanı inceledi.

Ayşıl ona hayran hayran bakıyordu.

Dora, “Şu sandalyeye oturtalım! Ne biliyorsa anlatsın bakalım!” dedi, sandalyeyi ortaya sürükleyerek.

Eski, çürük, kırılmak üzere olan ahşap sandalyeyi odanın ortasına koyunca Cengaver paspasa çevirdiği ezberbozanı yastık gibi sandalyeye fırlattı.

Başını bile tutmakta güçlük çeken ezberbozanı sallayıp, HEY! UYAN  GELDİK ” diye bağırdı.

Ayşıl, “Sert davranma lütfen!” dedi yalvaran gözlerle.

“Rica etsem, konuşabilir misiniz bay kana susamış ezberbozan! Dora ve Onur’u gebertme planında kimler var?” dedi küçük bir kız çocuğu taklidi yaparak.

“Ne saçmalıyorsun sen? Seni ucube !” diye ezberbozan Cengaver’in suratına tükürdü.

İstemsiz bir kıkırdama oldu digerlerinde.

“Ucube kimmiş görürsün sen şimdi!” diye yumruğunu kaldırıp dövmeyi kalkarken, Dora araya girdi. “Biz hallederiz,” dedi Onur’a bakarak.

“Evet! Siz çekilin,” dedi Onur. Ayşıl ve Cengaver’i kenara iterek.

Cengaver suratından tükürüğü koluyla silerken, “Kibarlık çok işe yarıyor!” diye iğrenç bakış attı Ayşıl’a

“Afedersin!” dedi Ayşıl. Utanmış olsada pişman görünmüyordu.

Onur ezberbozanın arkasına geçip ensesinden tuttu, “Biliyor musun, senin süründen daha önce avladığım oldu!” dedi sert ve tehditkâr edayla.

“Ne saçmalıyorsun? Beni korkutabileceğinizi mi sanıyorsunuz yani?” diye kükredi.

Dora onun karşısına geçip çenesini sıkarak, “Sanmıyoruz… Yapacağız! Çünkü bilmediğin şeyler var! Daha önce soyundan bir kaçını avlarken büyük zevk aldım!” diye Onur gibi tehdit etti.

“Bu imkansız! Bir ezberbozanı kimse avlayamaz!”

“Yoo! Avladık! Onur ve ben… Hem de kimin uşakları biliyor musun?”

“Kimseye uşaklık etmez ezberbozanlar! Mümkün değil!”

“Karanlık’sa eder!”

“NE..! KARANLIK ..! LANET  OLSUN ! O’NU  AVLAYAN  LİDER…” diye birdenbire öfkelenerek kıvrandı. Sandalyeden kalkıp Dora’ya saldırmak isterken Onur onu hemen yakalayıp boğazından çekerek hışımla geri oturttu.

“Şişşşttt!!! Akıllı ol haylaz çocuk… Yoksa soyun gibi seni de avlanmak zorunda kalırız!”

Cengaver duyduklarına inanamıyordu. “Ne !!! Ezberbozan mı avladınız?”

Ayşıl, “Susar mısın? Dikkatlerini dağıtma!” dedi.

“Boş bulundum!”

Dora ezberbozanın kafasından tutup, “BANA BAK UCUBE YARATIK, SOYUNU AVLAMAK İÇİN GEÇERLİ SEBEPLERİM VARDI… SENİ AVLAMAK İÇİN SEBEP DAHİ ARAMAM! ANLADIN MI?” diye tiksinerek öfkeyle bağırdı.

Onur boğazını sıktı. “Bizi daha fazla delirtmeden ne biliyorsan anlat! Biliyorsun avcı olarak avdan çıksak da avlamak da gayet ustayız!” diye tehdit etti.

“Ne bilmek istiyorsunuz?” diye kükredi. Avlanmaktan korkmuyor, daha çok merak ediyor gibiydi.

“Emsalsiz Avı yeni sezonda kimsenin bilmediği bazı tuzaklar olacak, bunu biliyoruz… İşte sen bize bunları açıklayacaksın!” diye tısladı Dora.

“Bunu söyleyebilirim… Zaten benim söylediğimi kimse düşünmez. Bugün konserde herhangibiri bozan bile bunu söylemiş olabilir!” dedi gizemli bakışla.

“Anlaştık!” dedi Onur.

“Takımlar ve yöneticilerden çok takımlar liderinin planı var! Yani tuzaklar!”

Dora gözlerini kısıp, “Takımlar lideri mi?” diye sordu.

“Doruk Kuzey! Kurt Takımı Avcısı! Doruk kurt takımından sonra Takımlar Lideri oldu!”

“Hey bu detayı bana söylemediniz..! Gerizekalı bozucu salaklar!” diye söylendi Cengaver araya girerek. İlk duyan olmadığı için canı sıkılmıştı.

Ayşıl kolunu sıkıp, “Susacak mısın artık?” dedi dişlerini sıkarak.

Cengaver acıyla bağırıp, “Konumu acıttın! Kesseydin bari…” diye söylendi.

Ayşıl gözleriyle tehditkâr bakışlar fırlatarak, “Sus artık!” dedi kısık sesle.

“Bunu bile bilmiyorsunuz! İşiniz hayli zor!” dedi ezberbozan.

“Yorum yapmayı bırak! Anlat!” diye gözleriyle ezberbozanı tehdit etti.

“Takımlar Lideri Doruk Kuzey seçildi. Çünkü Anka ve Ejderha Takımları’nın liderleri kayıptı. Yöneticiler yeni lider seçmedi! Bence saçma… Seçmeliydi! Sonra Kurt Takımı Lideri hepsinin lideri oldu! Yeni av dahil, bir çok konuya o karar veriyor! Yöneticilere bile liderlik yapıyor denilebilir!” diye kükredi.

Onur durumu kafasında oturtmaya çalıştı. “Bu normal değil! Sırf bu bile tuzak olabilir!”

“Olabilir ama neden seçildi?”

“Bunu şu an için bilemeyiz!”

Düşüceyle baktı. “Belki bu yüzden gelememiştir!” dedi kendi kendine.

Onur ezberbozanı ensesinden çekip, “BAŞKA NE BİLİYORSUN?” diye bağırdı.

“İlk karşınıza çıkacak avcı, sizin işinizi bitirecek! Tuzağa çekilecek ve kendi takımlarız, hatta Takımlar Lideri bile, sizi avlamaya hazır, karşınızda olacak! Bu çok kolay olacak! Kaçak avcılar tuzaklı bir alanda, her detayı düşünülmüş tuzağın içine çekileceksiniz! Üç takım ve kana susamış bozanlar..!” diye sinsice kükredi.

Onur onu öfkeyle yere fırlattı. “BAŞKA NE VAR?” diye bağırdı.

Onların huzursuzluğunu görünce yerde bile sinsice güldü. “Boşuna uğraşıyorsunuz… Alanda tuzakları bilseniz bile ezberbozanların intikamıyla başa çıkamayacaksınız!” diye tısladı.

Dora öfkeyle sandalyeyi ezberbozana fırlattı.

“BOŞUNA UĞRAŞAN KİM GÖRECEKSİNİZ! YÖNETİCİLER DE GÖRECEK! ASIL AV NEREDE NASIL OYNANACAK BEN KARAR VERECEĞİM..! diye bağırdı.

Onur O’nu sakinleşmesi için uyarırken Cengaver, “Bir plan yaptı bile…” dedi kendi kendine.

Ayşıl Cengaver’i duyup, “Ne planı?” diye sordu.

“Dora yaşanacak bir durumda zorluk görürse, o anda yeni bir plan yapıp kazanmada ustadır! Güney Yarışları’nda bu sayede efsane oldu!” dedi kısık sesle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz